|
Wystawa „Przekaz z ludzką twarzą“, 27.04 - 11.05.2010


Wyższa Szkoła Administracji wraz z Czeskim Centrum w Warszawie byli organizatorami wystawy fotograficznej pn. „Przekaz z ludzką twarzą” zorganizowanej z okazji 20. rocznicy upadku żelaznej kurtyny. Wystawa zdjęć dokumentalnych i historii dysydentów, członków KSS-KORu i Karty 77 była już prezentowana w Polskim Instytucie w Pradze, a także w Polsce: we Wrocławiu i Warszawie.


Galeria zdjęć >>

Na wystawie pokazane były znane na całym świecie fotografie, jak i mniej popularne zdjęcia dokumentalne. Na fotografiach, na przykład ze spotkania czeskich, słowackich i polskich dysydentów w Karkonoszach, możemy zobaczyć Václava Havla, Lecha Wałęsę, księcia Karla Schwarzenberga, Petra Uhla, Adama Michnika, Jacka Kuronia, Václava Bendę, Stanislava Devátego, Martę Kubišovou, Annę Šabatovou, Jaroslava Šabata, Jiřígo Němca, Jiřígo Dienstbiera, Antoniego Macierewicza, Ladislava Hejdánka, Vlastimila Třešňáka, Zbigniewa Romaszewskiego, Annę Kowalską, Piotra Naimskiego i wielu innych. Wystawa, a przede wszystkim opisane tutaj historie, są świadectwem losu ludzi, którzy nie bali się sprzeciwić ówczesnemu reżimowi komunistycznemu i publicznie zadeklarować swoje przekonania. Wystawa ma wartość nie tylko historyczną, ma za zadanie przemówić również do młodego pokolenia.


Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Konsultacyjno-Informacyjne projektu "Rozwój źródeł ludzkich Śląska czesko-polskiego", realizowanego w ramach POWT Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
www.czpl.wsa.bielsko.pl

 


 
© 2009 www.tm2.pl. Allrights reserved.