|
Workshop z czeskim partnerem

Wdniu 16 lipca b.r. zorganizowaliśmy w Bielsku-Białej workshop z udziałem partnerów z Republiki Czeskiej (panowie Bezecny, Kolder i Vesely). Omawialiśmy postęp bieżącej realizacji projektu oraz plany na najbliższe miesiące (wrześniowa konferencja w Wyższej Szkole Administracji, uruchomienie CKI oraz studiów podyplomowych). Nasi goście wzięli również udział w szkoleniu językowym, na którym opowiedzieli uczestnikom projektu o czesko-polskiej komunikacji międzykulturowej. Spotkanie było bardzo udane, o czym świadczą zamieszczone poniżej zdjęcia:

Zobacz galerię zdjęć »

 
"Spotkanie informacyjne na temat Euroregionu"
W dniu 9 lipca b.r. pani Justyna Wróbel z Euroregionu Beskidy poprowadziła spotkanie informacyjne dla zainteresowanych uczestników projektu na temat struktury organizacyjnej Euroregionu i możliwości pozyskiwania dofinansowania w ramach tzw. Mikroprojektów. Przedstawiła zebranym ciekawą prezentację o regionie, wyjaśniła również jak skutecznie można ubiegać się o dotacje i wskazała na wzorcowe projekty jako dobre praktyki.
 
"Życie i edukacja w regionach przygranicznych"
W maju b.r. wszyscy uczestnicy projektu otrzymali książkę pt. "Życie i edukacja w regionach przygranicznych". Było to możliwe dzięki współpracy Wyższej Szkoły Administracji z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczcycieli "WOM" w Bielsku-Białej.

Również od maja uruchomiliśmy dla uczestników projektu newsletter z informacjami o najciekawszych konferencjach, szkoleniach, spotkaniach z czeską kulturą. Newsletter będzie rozsyłany cyklicznie - znajdą się w nim m.in. informacje pozyskane z Czeskiego Centrum w Warszawie.

 
Szkolenie z języka czeskiego
Uczestnicy projektu rozpoczęli w dniu 29 kwietnia szkolenie z języka czeskiego na poziomie podstawowym. Szkolenie potrwa do sierpnia b.r. (100 godzin lekcyjnych). Zajęcia prowadzą 2 lektorki - doświadczeni wykładowcy z wykształceniem w zakresie filologii słowiańskiej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali bezpłatne podręczniki do nauki języka czeskiego. Poniżej wklejamy zdjęcia
z naszymi materiałami szkoleniowymi:


Powiększ

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2009 www.tm2.pl. Allrights reserved.