|
Wystawa „Przekaz z ludzką twarzą“, 27.04 - 11.05.2010


Wyższa Szkoła Administracji wraz z Czeskim Centrum w Warszawie byli organizatorami wystawy fotograficznej pn. „Przekaz z ludzką twarzą” zorganizowanej z okazji 20. rocznicy upadku żelaznej kurtyny. Wystawa zdjęć dokumentalnych i historii dysydentów, członków KSS-KORu i Karty 77 była już prezentowana w Polskim Instytucie w Pradze, a także w Polsce: we Wrocławiu i Warszawie.


Galeria zdjęć >>

Więcej >>
 
Wywiad z dyrektorką Czeskiego Centrum w Warszawie - panią Pavlą Foglovą
1. Szanowana Pani Dyrektor, kieruje Pani Czeskim Centrum w Warszawie. Czym dokładnie zajmuje się Czeskie Centrum, dlaczego powstało i z jakich ofert wsparcia mogą skorzystać Polacy zainteresowani poznaniem Czeskiej Republiki?

Czeskie Centrum w Warszawie to część sieci 24 Czeskich Center kultury istniejących w różnych krajach i Czeskich domów w Moskwie i Nowym Jorku, kierowanych przez Centralę Czeskich Center z siedzibą w Pradze. Czeskie Centrum w Warszawie działa od ponad 50 lat. W tym czasie stało się miejscem, do którego przywykło wiele osób związanych z Republiką Czeską. Działalność na polu kultury doskonale łączy się z działalnością informacyjną i w ten sposób Czeskie Centrum uzupełnia działalność czeskiej placówki dyplomatycznej w Polsce.


 
Konferencja w Havirovie

W dniu 27.01 br. polska delegacja uczestniczyła w konferencji bieżącej projektu, zorganizowanej przez czeskiego partnera w Havirovie. W spotkaniu ze strony WSA brały udział:
- Prof. Wiesława Korzeniowska, Rektor WSA
- Renata Rosowska, Kanclerz WSA
- Barbara Górka, koordynator projektu
- dr Anna Klinik, wykładowca
- Dagmara Jakubowska, Centrum Konsultacyjno-Informacyjne projektu.

Uczestnikami konferencji byli pracownicy czeskich Urzędów Pracy, samorządu lokalnego, przedsiębiorstw oraz pracownicy naukowi uczelni z Havirova i Ostravy. Członkowie polskiej delagacji zaprezentowali działania podejmowane w ramach projektu w WSA (studia podyplomowe, CKI itd.). Koordynatorka projektu wygłosiła również wykład dotyczący aktualnej sytuacji na śląskim rynku pracy, a pani Jakubowska przedstawiła prezentację opisującą uczestników projektu.
Prezentację można obejrzeć TUTAJ.

Galeria zdjęć >>

 
Wystawa Czeskie Naj!

W dniach 18 do 28 stycznia 2010r. w pasażu Galerii handlowej Sfera I Wyższa Szkoła Administracji wspólnie z Czeskim Centrum z Warszawy organizują wystawę Czeskie Naj, promującą najbardziej znane i charakterystyczne dla Czeskiej Republiki produkty, wynalazki, budynki... Wystawa ma na celu przybliżenie czeskiej kultury, nauki, walorów przyrody. 
18 stycznia o godz. 17 planowane jest uroczyste otwarcie wystawy z udziałem Dyrektora Czeskiego Centrum - pani Pavli Foglovej. Wystawa jest realizowana w ramach działań Centrum Konsultacyjno-Informacyjnego projektu.

CC_logoPL_m

Media o Wystawie
www.super-nowa.pl >>
www.bielsko.biala.pl >>

Galeria zdjęć >>


 
Międzynarodowa konferencja w Wyższej Szkole Administracji
W dniu 29 września br. w budynku Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej odbyła się konferencja pn. Rozwój źródeł ludzkich Śląska czesko-polskiego.
Organizatorami byli:Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej oraz Vysoká Škola Sociálně Správní w Havířovie.
Konferencja jest integralną częścią unijnego projektu realizowanego przez WSA wspólnie z czeskim partnerem w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013.
Głównym celem konferencji była prezentacja wyników badań na temat możliwości rozwoju przedsiębiorczości, edukacji, mobilności zawodowej i turystyki na czesko-polskim pograniczu, przeprowadzonych przez międzynarodowy zespół naukowców z obu uczelni. Produktem projektu po stronie polskiej jest publikacja pt. "Kompetencje cywilizacyjne mieszkańców Podbeskidzia", która była bezpłatnie dystrybuowana podczas konferencji.


Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami przedstawionymi na konferencji przez polskich i czeskich partnerów projektu.


Zobacz zdjęcia >>

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2009 www.tm2.pl. Allrights reserved.